Kategorie

Amortyzator KONI jest odpowiedzią holenderskiej firm na rynkowe zapotrzebowanie na produkt o wysokiej jakości i sportowej specyfikacji. Spośród innych amortyzatorów KONI wyróżnia się kilkoma parametrami:

Regulacja twardości - ( regulacja siły tłumienia ) umożliwia dopasowanie twardości zawieszenia do oczekiwań użytkownika, w amortyzatorach KONI sport w wersji z zewnętrzną regulacją siły tłumienia, poziom twardości można przestawić zaledwie w kilka sekund za pomocą specjalnego klucza-pokrętła. W pozostałych amortyzatorach KONI z regulacją twardości, zmiana tego parametru odbywa się po zdemontowaniu go z samochodu, ściśnięcie i obrócenie o odpowiedni kąt.

Zmiana twardości amortyzatora pełni także funkcję "ręcznej regeneracji" po dłuższym okresie eksploatacji, na skutek złego stanu nawierzchni skuteczność każdego amortyzatora może ulec obniżeniu. W amortyzatorach KONI utwardzenie zmiana utwardzenia zwiększa skuteczność i trwałość amortyzatora. Oznacza to że okres eksploatacji amortyzatora KONI jest nieporównywalnie dłuższy niż każdego innego amortyzatora.

Indywidualna konstrukcja - większość amortyzatorów "zamienników" oryginalnych części jest wykonana dokładnie o tą samą konstrukcję techniczną. Amortyzator KONI wyróżnia się tutaj zupełnie indywidualną konstrukcją , opracowaną na potrzeby danego samochodu i modelu. W zależności od nacisku na oś dostosowywana jest twardość nominalna amortyzatora oraz wzmacniana jest jego budowa i mocowania. Między innymi dlatego, KONI cieszy się ogromnym uznaniem wśród zawodników sportowych. Amortyzatory KONI sprawdzane są na torach testowych przez profesjonalnych kierowców - prawdziwych pasjonatów samochodów .

Komfort - jest jednym z parametrów, na który KONI zwraca dużą uwagę, idealne trzymanie się drogi w każdych warunkach połączone jest z wygodą jazdy. Zwłaszcza użytkownicy stosujący amortyzatory KONI w samochodach "cywilnych" dostrzegą właściwości amortyzatorów KONI, które zapewniają wyższy poziom komfortu niż każdy inny amortyzator.

Wytrzymałość - technologia wykonania , jakość materiałów i doświadczenie inżynierów KONI jest gwarancją wytrzymałości produktów KONI. Dlatego kupując amortyzator KONI masz pewność że w okresie 36 miesięcy każda ujawniona wada fabryczna amortyzatora zostanie usunięta lub amortyzator zostanie wymieniony na nowy.

Firma KONI od 1932 specjalizuje się w produkcji amortyzatorów, swoją światową renomę zdobywała dzięki zaangażowaniu i stale rozwijanemu doświadczeniu. Dzisiaj koncern ITT Industries Inc., w skład którego wchodzi firma KONI jest jednym z największych producentów amortyzatorów do samochodów osobowych, ciężarowych i sportowych.