Kategorie

KONI Sport

There are  331  products.

Seria KONI sport - najbardziej rozpoznawalny amortyzator na świecie, od wielu lat flagowy, sportowy model firmy KONI.

Preferujesz sportowy, dynamiczny styl jazdy ? Cenisz komfort, ale nie jest on podstawowym kryterium doboru amortyzatora ? Żółty KONI sport to profesjonalny element zawieszenia w Twoim samochodzie , nie dający szans konkurencji. To Ty decydujesz jaki poziom tłumienia ( twardości ) amortyzatora chcesz mieć właśnie w tej chwili.

Oczekiwania jakie towarzyszyły inżynierom przy projektowaniu tego amortyzatora to przede wszystkim ekstremalna przyczepność samochodu do nawierzchni i poprawa stabilności auta przy zachowaniu optymalnego komfortu.

W tym celu amortyzatory KONI Sport zostały wyposażone w system regulacji twardości, który pozwala kierowcy ustawić balans między sportem a komfortem. Większa część amortyzatorów serii sport posiada regulator zewnętrzny, regulacja odbywa się w kilka sekund za pomocą specjalnego klucza KONI, w pozostałych amortyzatorach KONI Sport gdzie warunki techniczne uniemożliwiły zastosowanie takiego rozwiązania amortyzatory regulowane są po demontażu z samochodu.

Seria KONI Sport została także poszerzona o amortyzatory skracane , przeznaczone do stosowania wraz z ekstremalnie niskimi sprężynami progresywnymi o obniżeniu do -60 mm.

Przy zastosowaniu sprężyn fabrycznych lub sprężyn KONI Sport o obniżeniu do -40 mm można bez obaw stosować amortyzatory KONI sport o nominalnej, zakładanej przez producenta długości.

More

products by page

products by page